Viete akú tému bude mať vaša ročenka?

Téma ročenky je dôležitým prvým krokom pri vytváraní ročenky. Téma je hlavnou ideou alebo myšlienkou, na ktorej sa zakladá celkový výzor a dizajn ročenky. Je dôležité si teda hneď na začiatku tvorby ročenky premyslieť, ako by mala vyzerať a akej téme sa venovať. Vďaka určeniu si témy viete pri tvorbe ročenky selektovať ktoré texty a obrázky použijete, aby sa hodili nielen k sebe, ale aj k téme ročenky. Téma ročenky by vlastne mohla byť čokoľvek, od klasického školského ducha až po súčasnú reflexiu študentského života. Dobre si treba premyslieť čomu sa bude venovať a či váš nápad bude možné aj zrealizovať, aby ste k nemu mali dostatočné množstvo dostupných podkladov. Dobre rozpracovaná téma ročenky by totiž mala obsahovať nasledujúce prvky, ktoré spolu musia ladiť: typ písma, farba, tvar, vzor a textúra. Netreba však zabúdať, že témou by malo byť niečo, čo sa týka všetkých a s čím sa každý môže stotožniť. Prečo je výber témy taký dôležitý? Páčilo by sa vám, keby vaša školská ročenka vyzerala rovnako každý rok, a možno aj rovnako ako ročenka inej školy? Určite nie. Je dobré sa odlíšiť a byť originálnym, zaujímavá ročenka bude pre všetkých viac atraktívna, ako taká, ktorá je neutrálna, bez ducha a idei.


Nebojte sa témy, jej výber je predsa veľmi zábavná a kreatívna časť tvorby ročenky. Zlá téma neexistuje, každá je dobrá, treba ju však dostatočne vypracovať a rozvinúť, aby bola pochopiteľná :)

Takže, máte už premyslené akej téme sa bude vaša ročenka venovať? Bude to veselá Školská klasika - podkladový riadkovaný papier, farbičky, ceruzky a iné školské potreby, prvácky font písma; modernejšia téma Superhrdinovia - červená a žltá farba ako základné, bodkovaný podklad na stránkach a komixové prvky; 


Online - Ročenku si môžete vytvoriť sami online editore. Zaregistrujte sa zdarma a my vám zašleme prístup do editoru. 

Grafik - Ak nie ste technicky zdatní, náš grafik vám pomôže s prípravou ročenky. Vy si tvorbu vašej ročenky môžte skontrolovať online, zadať komentáre a pripomienky, prípadne hneď vykonať zmenu.

Práca v online editore je jednoduchá, pretože je veľmi podobný ako Word. 

Môžete si pridať fotky, texty, grafiku.

V galérii nájdete množstvo grafických podkladov a prvkov.

Zaregistrujte sa a získajte prístup do online editora.

Tvorba ročenky je zdarma. Platí sa až po odoslaní objednávky. Cena vašej ročenky závisí od formátu, väzby a počtu vydaných kusov. Chcete vedieť koľko bude stáť vaša ročenka? Tu si zadajte kalkuláciu.

Pre školu poskytujeme nasledovný servis:

grafická príprava - či už v online editore alebo našim grafikom
fotenie žiakov a zamestnancov - každému žiakovi/študentovi a zamestnancom urobíme 3-5 portrétnych záberov, z ktorých si môžu vybrať ten, ktorý sa im najviac páči. Vybraný záber vyretušujeme a vložíme do ročenky.
fotenie priestorov školy - máte sa čím pochváliť? Nafotíme vám  priestory školy, areál, učebne, trofeje a všetko čo považujete za dôležité dať do ročenky
workshopy - poskytneme vám vzdelávací workshop, ako si tvoriť ročenku, online alebo priamo vo vašej škole
pomôcky - poskytneme vám pomôcky pre tvorbu ročenky, plánovací kalendár, katalóg grafiky, príručky, propagačné materiály
prototyp - ak už máte ročenku pripravenú aspoň na 90%, pred vydaním vám vytlačíme vzorku. Aby ste videli ako bude presne vyzerať. 

Za tento servis škola nič neplatí.

Ročenku vám vydáme v akomkoľvek formáte od A6 až do A3. Ale vieme aj neštandardné formáty ako napríklad štvorcový 21x21 cm.

Najčastejšie si školy vydávajú ročenku vo formáte A4 v tvrdej knižnej väzbe.

Minimálny počet strán je 24. Strany si môžete pridávať po 4.  Školy si najčastejšie vydávajú ročenku so 132 stranami.

Ročenky tlačíme už od 1 ks. Avšak cena ročenky závisí hlavne do celkového počtu vydaných kusov. Čím viac kusov sa vydá, tým je cena nižšia.